Project 2019

תוכנת ניהול הפרויקטים – פרוג'קט 2019 מבית מיקרוסופט, הינה תוכנת ניהול פרויקטים בסביבת אופיס 2019.
ייתכן שאתה אחראי על פרוייקט ארוך ומסובך ומעולם לא השתמשת בתוכנית זו בעבר.
Microsoft Project 2019 כולל ממשק חדש ומרהיב, אך אין זה הכל. תחת החזות המרשימה, הוא מכיל שיפורים חדשים ונרחבים של תזמון, ניהול פעילויות ותצוגה המקנים לך שליטה רבה יותר באופן הניהול וההצגה של הפרוייקטים שלך.


גרסת פרוג'קט 2019 מגיעה ב- 3 גרסאות לבחירה:
1. בסיסית – Standard
2. מקצועית – Professional
3. גרסת שרת
מה חדש ב- Microsoft Project 2019

Microsoft Project 2019 כולל ממשק חדש ונוצץ, אבל זה לא הכל. תחת החזות המרשימה, הוא מכיל שיפורים חדשים ורבי-עוצמה של תזמון, ניהול פעילויות ותצוגה המקנים לך שליטה רבה יותר באופן הניהול וההצגה של הפרויקטים שלך.
אם תאבד קצת את הדרך, תוכל לעיין במפת הדרכים של Project עבור 2019 . תוכל להיעזר במפת הדרכים כדי ללמוד עקרונות של ניהול פרויקטים ב- Microsoft Project.הגירסה החדשה של Project Web Access מתאפיינת גם במראה חדש וכוללת תכונות חדשות רבות אשר יסייעו לך לשתף פעולה עם הצוות שלך.

חידושים ב- Project 2019

ממשק משופר

Project 2019 מציג מספר תכונות המשפרות באופן ניכר את האופן שבו באפשרותך לראות את הפרויקט שלך ולעבוד עמו.

היכרות עם רצועת הכלים

כאשר תפעיל לראשונה את Project 2019, ייתכן שתופתע מהמראה. התפריטים וסרגלי הכלים הוחלפו ברצועת הכלים, המסייעת לך לאתר במהירות את הפקודות הדרושות לך להשלמת פעילות. הפקודות מאורגנות בקבוצות הגיוניות שנאספו יחד תחת כרטיסיות.

עבור Project 2019, כל הכרטיסיות והקבוצות ברצועת הכלים ניתנות להתאמה אישית באופן מלא. אם לארגון שלך יש תכונות הייחודיות לעסקיו, באפשרותך לקבץ אותן בכרטיסיה נפרדת של רצועת הכלים.

ברוך הבא ל- Backstage

לחץ על הכרטיסיה קובץ כדי להגיע ל- Backstage, יעד גרפי שבו תמצא את כל מה שדרוש לניהול קבצי הפרויקט שלך. Backstage מכיל את אותן פקודות בסיסיות של פתיחה, שמירה והדפסה של קבצי פרויקט שהיו זמינות בתפריט קובץ בגרסאות קודמות של Microsoft Project. בנוסף, משתמשי Project Professional 2016 יכולים להשתמש ב- Backstage לניהול חיבורי Project Server שלהם, וכן לצפייה בפרויקטים ופרסומם.

הפקודה אפשרויות שהיתה בתפריט כלים הועברה אל ה- Backstage. פקודה זו פותחת את תיבת הדו-שיח אפשרויות פרוייקט, שבה באפשרותך להזין, לסקור או לשנות העדפות הקובעות את מראהו ואת אופן פעולתו של Microsoft Project.

איתור פקודות במהירות

כעת ניתן למצוא את הפקודות הנפוצות ביותר בלחיצה אחת – לחיצה אחת באמצעות לחצן העכבר הימני. בעת לחיצה באמצעות לחצן העכבר הימני על פריט כלשהו בתצוגה, כגון מייצג פעילות, תא בטבלה או תרשים, מוצג סרגל כלים מצומצם המכיל רשימה מהירה של פקודות נפוצות. כשאתה ממהר, שיטה זו של שימוש ב- Project תאפשר לך לחסוך לך זמן יקר.

אפשרויות תצוגה חדשות

כמו כן, נוספו תכונות תצוגה חדשות שיעזרו לך להעריך בבהירות רבה יותר את ביצועי הצוות שלך ולאתר את הנקודות שבהן ניתנו להם הקצאות יתר. Project יכול גם לסייע לך ולאחרים בארגון שלך לראות את התמונה במלואה (ולצפות בעיות משאבים עיקריות פוטנציאליות) באמצעות תצוגת ציר הזמן.

לוח התכנון של הצוות

משתמשי Project Professional 2019 יכולים כעת להשתמש בלוח תכנון של צוות, תצוגת תזמון משאבים המאפשרת אינטראקציה עם לוח הזמנים שלך באופן שלא התאפשר בגרסאות קודמות של Project. בעזרת לוח התכנון של הצוות, תוכל מיד לראות על מה חברי הצוות שלך עובדים ולהעביר פעילויות מאדם לאדם. בנוסף, באפשרותך להציג ולהקצות עבודה לא מוקצית, להציג הקצאות יתר ולראות שמות של פעילויות ושל משאבים – והכל בתצוגה יעילה אחת. ניהול פעילויות ומשאבים מעולם לא היה קל יותר. לדוגמה, אם ישנה הקצאת יתר למשאב כלשהו, כל שעליך לעשות הוא לגרור פעילות ממשאב אחד למשאב אחר, והקצאת היתר תיעלם.

ציר הזמן

Project 2019 כולל תצוגת ציר זמן המוצגת באופן אוטומטי מעל תצוגות אחרות ומראה מבט כולל תמציתי על לוח הזמנים כולו. באפשרותך להוסיף פעילויות לציר הזמן ואף להדפיסו לקבלת דוח ערסל נאה של הפרוייקט כולו. לחלופין, באפשרותך להדביק אותו בדואר אלקטרוני לקבלת דוח מיידי בקלות.

התאמה אישית קלה יותר של התצוגה

טיפול בתצוגות הציב לעיתים קרובות אתגר עבור המשתמש ב- Project. לא עוד. בחן את הדרכים החדשות שבהן באפשרותך לקבוע את אופן הצגת הפרוייקט שלך והשליטה בו.

הוספת עמודות חדשות במהירות

הוספת עמודות חדשות ל- Project הפכה לפשוטה יותר באופן ניכר. פשוט לחץ על הכותרת הוספת עמודה חדשה בקצה השמאלי של תצוגת גיליון והקלד או בחר שם של עמודה. כמו כן, ניתן לשנות את שמה של עמודה קיימת במהירות על-ידי לחיצה על הכותרת שלה והקלדת שם עמודה אחר. התאמה אישית של עמודה מעולם לא היתה כה קלה.

מחוון גודל התצוגה

Project 2019 מאפשר לך לשנות במהירות את גודל חלק התצוגה של יחידות זמן עבודה באמצעות מחוון גודל תצוגה בשורת המצב. פשוט גרור את המחוון לשמאל כדי להגדיל את לוח הזמנים (להציג מרווחי זמן קצרים יותר, כגון ימים או שעות), או לימין כדי להקטין (להציג מרווחי זמן ארוכים יותר, כגון שבועות או חודשים). מחוון גודל התצוגה פועל בתרשים גנט, בדיאגרמת הרשת ובתצוגות לוח שנה, וכן בכל תצוגות הגרף.

תזמון עם בקרת משתמש

Project 2019 מכיל מספר שיפורי תזמון לשיפור שליטתך בתזמון שלך. באפשרותך גם ליצור רשימות התחלתיות של פעילויות ב- Microsoft Excel או ב- Word ולהדביק אותן ב- Project מבלי שתצטרך לעצב אותן מחדש.

תזמון ידני

Project 2019 מציג שינוי משמעותי באופן התזמון של פרוייקטים. שינויים בגורמים כגון יחסי תלות בין פעילויות ולוח תאריכים של הפרוייקט אינם מתאימים עוד תאריכי פעילויות באופן אוטומטי כאשר פעילות מתוזמנת ידנית.

באפשרותך להציב פעילות המתוזמנת באופן ידני בכל מקום בלוח הזמנים שלך, ו- Project לא יעביר אותה.

מנהלי פרוייקטים המורגלים לתזמון אוטומטי בגירסאות קודמות של Project יכולים לבטל את התכונה החדשה של תזמון ידני עבור פעילויות ספציפיות או עבור הפרוייקט כולו. ייתכן שעבור פרוייקטים מסוימים, בעיקר פרוייקטים מורכבים, יהיה צורך במנגנון התזמון המתקדם של Project, שיטפל בתזמון עבורך.

פעילויות לא פעילות

עם Microsoft Project Professional 2019, באפשרותך להפוך פעילויות ללא פעילות ובכל זאת לשמור אותן בפרויקט. פעילויות לא פעילות מכילות לעתים קרובות מידע קריטי (כגון נתונים בפועל ומידע אודות עלויות) העשוי להיות בעל ערך בעבודה עם ארכיון.

פעילויות ערסל מלמעלה למטה

מנהלי פרויקט אינם מוגבלים עוד ליצירת תת-פעילויות וסיכומן בפעילויות ערסל. עבור Project 2019, באפשרותך ליצור פעילויות ערסל תחילה ולפעילויות אלה יכולים להיות תאריכים אשר אינם תואמים בדיוק לתאריכי הסיכום של תת-הפעילויות.

בתחילת שלב התכנון, ייתכן שלמנהלי פרוייקטים יהיה רק מידע מסוים ברמה גבוהה אודות תוצריםמרכזיים ואבני דרך עיקריות בפרוייקטים שלהם. באמצעות Project, באפשרותך לחלק פרוייקטים לשלביםברמה גבוהה בהתבסס על ציר הזמן והתקציב הכוללים. פירוש הדבר הוא שהתאמה מדויקת בין תאריכים עבור פריטי עבודה בודדים לבין התאריכים של השלבים ברמה הגבוהה אינה הכרחית.

השוואת גירסאות של פרוייקטים

תכונת השוואת הגרסאות ב- Project 2019 כוללת כעת מייצגי פעילויות בתרשים גנט ותמונות גרפיות המסייעות לך לראות ביתר בהירות במה גרסת פרויקט אחת שונה מגרסה אחרת.

שיתוף פעולה קל יותר

פרוייקטים אינם מתקיימים טוב כאשר הם מבודדים מפרוייקטים אחרים בארגון. Project כולל דרכים משופרות לשיתוף פרטי פרוייקטים.

שיפורים בשיתוף פעולה באמצעות סינכרון רשימות של SharePoint

משתמשי Project Professional 2019 יכולים לייצא קבצי פרויקטים לרשימת SharePoint, ובכך לספק למנהל פרויקט דרך מהירה ופשוטה לשתף מצב או ליצור דוחות שניתן להציג בכל רחבי הארגון. אין לך צורך ב- Project Web App לסנכרון עם רשימת SharePoint.

העתקה והדבקה משופרות

לא היית מתאר לעצמך שניתן להגביר שיתוף פעולה באמצעות פעולה פשוטה ומיושנת כגון העתקה והדבקה של מידע ב- Project. הודות לפונקציונליות חדשה זו, באפשרותך כעת להעתיק תוכן מתוכניות Office ומ- Project 2019 ולהדביקו בהם תוך שמירה על העיצוב, רמות החלוקה וכותרות העמודות שלו.

בשתי לחיצות עכבר, באפשרותך להפיק דוח מיידי ולהעתיקו לרוב התוכניות של Office.

תאימות לאחור

Project 2016 תואם לגירסאות קודמות של Microsoft Project.

באפשרותך ליצור קבצים ב-Project 2019 או גירסה מוקדמת יותר ולאחר מכן לפתוח ולערוך אותם ב-Project 2019 במצב של פונקציונליות מופחתת. בנוסף, באפשרותך ליצור קבצים ב-Project 2019 ולאחר מכן להמירם לתבניות הקבצים של Project 2019 או של Project 2016. בכל אופן, אין צורך בממיר!

 הערה: תכונות הייחודיות ל- Project 2019, כגון תזמון ידני של פעילויות ופעילויות ערסל מלמעלה למטה, עשויות שלא להופיע כמצופה בעת הצגתן בגרסאות קודמות של Project.


גרסת פרוג'קט 2019 מגיעה ב- 3 גרסאות לבחירה:
1. בסיסית – Standard
2. מקצועית – Professional
3. גרסת שרת